#Mamygłos

Zanim przejdziecie do tekstu od dziewczyn, polecam zobaczyć ich filmik. Jest naprawdę cudowny i doskonale wprowadza w ideę ich działań:

Obejrzałaś? To teraz czas na tekst!

12278857_144818535874299_5919298392697704871_n

#Mamygłos to start-up, który zmienia świat.

Mamy Głos  powstał w drugie połowie 2015 roku w Poznaniu.  Jest bardzo mało inicjatyw, które odpowiadałyby na potrzeby młodych dziewcząt, często zawieszonych pomiędzy byciem nastolatką a wejściem w dorosłość. To trudny czas, pełen zmian
i decyzji, ale też bardzo ważny, szczególnie dla kształtowania własnej osobowości. Mamy Głos chce odpowiadać na potrzeby takiej kategorii wiekowej, chce wspierać młode dziewczyny w ich marzeniach, celach, motywować i pokazywać, że są w stanie osiągnąć wszystko!

W naszym kraju bardzo mało mówi się o tym, że kobiety są dyskryminowane – trzeba to zmienić! Pragniemy, by młode dziewczyny czuły się dobrze w swoich środowiskach, również w szkołach, gdzie często słyszą, że są słabsze.

Większość z nas czasem słyszy: „Piłka nożna to sport dla facetów”. Taki przykład ze szkolnego boiska. Ale to nie koniec… na lekcjach historii czy polskiego brakuje wzmianek o ważnych wielkich kobietach. Jako Mamy Głos często prosimy o wymienienie 3 prezydentów, z czym oczywiście nikt nie ma problemu, jednak schody zaczynają się, kiedy prosimy o podanie 3 prezydentek…

Przez nasze działania chcemy pokazać, że to wszystko można zmienić. Chcemy by dziewczyny uwierzyły w swoją moc i nigdy nie poddawały się przez takie sytuacje.

W tym celu właśnie powstała GIRL POWER ACADEMY. Nazywamy tak szereg działań, które powstały w ramach Mamy Głos. Spotykamy się również podczas Śniadaniowego Klubu Dyskusyjnego, gdzie rozmawiamy na aktualne tematy dotyczące dziewczyn przy pysznym jedzeniu, brzmi super, prawda? Ale to nie wszystko! Organizujemy też spotkania z MegaBabkami, czyli kobietami-inspiracjami. Była już z nami Julia Marcel oraz Agata Trzebuchowska. Dodatkowo staramy się ciągle tworzyć wspaniałe miejsce w sieci, gdzie udostępniamy informacje na ważne dla nas tematy. Tworzymy kompendium wiedzy dla osób dotkniętych przemocą. Działamy na stronie internetowej, blogu, facebooku i instagramie. Można tam znaleźć dawkę codziennej inspiracji i motywacji do działania.

untitled

Nasza ostatnia inicjatywa to herstoryczna kolorowanka! Czekamy
z niecierpliwością na jej wydanie. Nareszcie będzie można pokolorować kobiety ze świata historii, nauki, sztuki, o których w szkole już dawno zapomnieli. Warto też wspomnieć o wlepkach, które rozdajemy. Są projektu dziewczyn, które wzięły udział w naszym konkursie. Przyklejamy je na ściany w pokojach, na obudowy telefonów i laptopów, żeby zawsze pamiętać o naszej GIRL POWER!

44

Obserwuj, śledź nasze nowe inicjatywy i dołącz do nas!

http://facebook.com/mymamyglos

http://www.mamyglos.weebly.com

mymamyglos@gmail.com

https://www.instagram.com/mamyglos