Karolina o fotografii i fascynacji ciałem

Witam was wszystkie Moje PIĘKNE!
W tym roku skończyłam osiemnaście lat, od czterech lat zajmuje się fotografią, której uczę się sama, podpatrując prace różnych wspaniałych artystów, co daje mi możliwość patrzenia ich oczami, możliwość wyrażenia siebie.

 
1.jpg

 

 

Ciało? Nie potrafię  opisać go zaledwie jednym słowem. Na myśl przychodzi mi tyle wspaniałych określeń, których jest zbyt wiele, by móc to wszystko wyrazić. Ciało potrafi pokazać nasze niedoskonałości, które tworzą nas wyjątkowymi. Nikt nie jest idealny, a nagość obnaża prawdę, jaką człowiek nosi na swoim ciele. Uważam to za niepowtarzalne zjawisko. Największą inspiracją są dla mnie ciała kobiet/dziewczyn, które spotykam osobiście lub znajduję w internecie, chociaż niesamowitym przeżyciem było dla mnie też fotografowanie pary mężczyzn. Inspirują mnie także oznaki naturalności takie jak piegi, zmarszczki, rozstępy, blizny, znamiona, cellulit.

 

 

collage1

 

W swoich pracach pragnę przekazać równość kobiet, dlatego do aktów wybieram modelki o różnych kształtach. Pragnę również ukazać indywidualność człowieka, który nagi nie może nic ukryć, niczego udawać. Moje prace są w 100% naturalne i pozbawione photoshopa.

 

 

13.jpg

 

 

Jest jedna sprawa, która mnie martwi – postrzeganie nagości w internecie. Kobiece ciała traktowane są jak mięso, którego pragną mężczyźni. Wulgarną nagość mamy dostępną za jednym kliknięciem, a w mediach społecznościowych tak bardzo unikamy kobiecych sutków, nawet jeżeli pokazywane są one w sposób subtelny. Nie podoba mi się to i chciałabym, abyśmy uwolnijmy się od takiego myślenia.

 

 

13

 

 

Jakiś czas temu, a dokładnie 19 sierpnia, miał miejsce mój pierwszy wernisaż pod tytułem „Skóra” we Wrocławiu w Galerii AMI. Skóra pozwala nam czuć, jest narządem odbierania bodźców czuciowych. Na swoich fotografiach pragnęłam ukazać jej delikatną strukturę poprzez ciasne kadry, przygaszone kolory. Delikatnie balansując na sferze intymności, starałam się ukazać to wszystko z jak największą delikatnością. Wystawę można oglądać do 29 września. Serdecznie zapraszam i pamiętajcie – WSZYSTKIE JESTEŚMY PIĘKNE!

 

 

7.jpg

 

 

x

 

tekst i zdjęcia by Karolina @karolina_hanulak_ , tumblr Karolina Hanulak

 

Reklamy